Skutečně zdravá škola

Život na ekofarmě

Děkujeme programu Skutečně zdravá škola za dnešní výuku ekopřírodovědy přímo na ekofarmě. Děti se dozvěděly, jak se chovají jednotlivá zvířata, jaký užitek z nich máme, jak jsou ustájená a co všechno se musí stát, než se jejich produkty dostanou na náš talíř. Prohlédly si zázemí farmy, pastviny pro zvířata a zemědělskou techniku.

Dětem se život a farmě moc líbil :)

Ekologická farma Dvorce

Naši žáci si vyzkoušeli život farmáře na ekologické farmě Dvorce. Předem si zjistili, co kterým hospodářským zvířatům chutná, připravili tvrdé pečivo a na školní zahradě posbírali popadaná jablka.

Na farmě si vyzkoušeli krmení živočichů, vyčistili koně a uklidili po nich trus ve výběhu - výborné hnojivo.

Za tuto skvělou zkušenost děkujeme Skutečně zdravé škole.

Ekologická farma Milínov, chléb s máslem a zvířátka

Mladými farmáři se staly děti z chovatelského kroužku a debrujárci. Děti se svezly na koni, vyhřebelcovaly poníky, podrbaly kozy, naučily se nové informace o ekologickém zemědělství, vymlátily a semlely obilí, dojily a ze smetany stloukly máslo, které jim na chlebu moc chutnalo (dokonce si chodily si přidat)
Za financování výletu děkujeme Skutečně zdravé škole

Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravé školy nabízejí dětem jídlo, které je chutné, zdravé a připravené z kvalitních surovin. Školy pomáhají dětem také získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Umožňují svým žákům porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školy odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat zdravé, kvalitní a udržitelným způsobem produkované potraviny.

Naše škola získala bronzový titul. Další informace můžete získat na http://www.skutecnezdravaskola.cz/nase-vize

Datum vložení: 9. 10. 2021 11:09
Datum poslední aktualizace: 22. 2. 2023 18:22

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.