Podnikavá škola

Projekt „Učíme se podnikavosti“ se zaměřuje na podporu žáků na základních školách ve schopnosti vidět ve svém okolí příležitosti, užívat svá nadání ve prospěch svůj i druhých a také schopnosti tyto příležitosti proměnit kreativním a inovativním způsobem. Žáci zapojení v projektu mají možnost své nápady na konci školního roku prezentovat v rámci celorepublikové soutěže o nejlepší podnikatelský záměr.

Teprve jako 2. škola v ČR jsme dnes převzaly z rukou ředitelky Scholy Empirici Egle Havrdové certifikát "Podnikavá škola". Tento titul získává na 3 roky škola, která plní následující kritéria:

• Aktivně podporujeme výuku dovedností vedoucích k podnikavosti.
  • Sdílíme zkušenosti s výukou podnikavosti s ostatními učiteli.
  • Žáci školy se aktivně zapojují do aktivit rozvíjející podnikavost.

Projekt Učíme se podnikavosti vede nezisková organizace Schola Epirica z.s. Projekt vycházející z ověřených zahraničních přístupů, pomáhá učitelům vytvořit síť podnikavých škol, kde mohou sdílet zkušenosti s výukou podnikavosti na jejich školách, zapojení učitelé získávají pracovní listy a další materiály přímo využitelné ve výuce a mají možnost se účastnit zahraničních stáží ve školách, které dlouhodobě rozvíjejí podnikavost svých žáků.

Přebírání certifikátu Certifikát

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.