Zaměření školy

Co je EKOškola?

Ekoškola je komplexní  vzdělávací  program, ve kterém žáci reálně mění prostředí své školy    a jejich okolí, aby se stalo ekologičtější a příjemnější. Program vychází z mezinárodní metodiky Eco-schools a ČR je jednou ze 44 zemí, kde program probíhá.

Žáci:

• zakládají celoškolní pracovní tým
  • poznávají a učí se o environmentálních tématech
  • usilují o minimalizaci a třídění odpadů, úspory energie či vody a zlepšení   životního  prostředí  školy a jejího okolí
  • vytvářejí vlastní Ekokodex
  • analyzují současnou situaci na škole v uvedených oblastech
  • navrhují zlepšení, která se snaží posléze naplnit

Program je určen pro celou školu, vede ke spolupráci žáků, učitelů, vedení školy i místní komunity.

Mezinárodní program Ekoškola (Eco-Schools) v současnosti spojuje 9 125 460 studentů a 628 005 pedagogů pracujících na 32 156 školách z celého světa. Proto máme velkou radost, že jsme v porovnání s těmito školami obstáli a ZŠ Zbiroh se také (zatím na dva roky) stala jeho součástí.

Slavnostní vyhlášení v roce 2010 probíhalo pod záštitou Ministerstva životního prostředí a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. V hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu České republiky jsme obdrželi mezinárodní titul, vlajku a certifikát.

Program Ekoškola v ČR koordinuje Sdružení TEREZA. Více informací získáte na www.terezanet.cz

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.