Máme rádi zvířata?

Anotace:Žáci Ekoškoly ZŠ Zbiroh již třetím rokem úspěšně provozují Bioinformační centrum ZŠ Zbiroh, které vzniklo díky podpoře programu Škola pro udržitelný život.

Svým spoluobčanům zatím nabízejí spoustu informací o biozahradách, ekologickém zemědělství a především bylinkách. Díky školní permakulturně založené zahradě, také spoluobčanům nabízejí vypěstované bylinky a vlastnoručně vyrobené marmelády. Hlavním cílem projektu "Máme rádi zvířata?" je obohatit informace nabízené spoluobčanům o nová velice důležitá témata: welfare, chov zvířat, potraviny a zásady místního i globálního udržitelného hospodaření.

Vzhledem k citovému zaujetí budou žáci a občané tyto informace jistě uplatňovat nejen ve svých domácnostech a chovech, ale budou informovat i ostatní. Zlepší se přístup ke zvířatům a protože, „kdo má rád zvířata – má rád lidi“ předpokládáme i zlepšení vztahů v místní komunitě.

Tento projekt je podpořen programem Škola pro udržitelný život.

Datum vložení: 30. 5. 2011 0:00
Datum poslední aktualizace: 9. 10. 2021 17:51

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.