Lektoři a mentoři

Hlavním cílem projektu je vyškolit skupinu pedagogů ZŠ a MŠ, kteří budou v minimálně 8 krajích ČR fungovat jako lektoři a mentoři pro další pedagogy a rozšiřovat konstruktivistické přístupy ve vzdělávání, zejména při rozvoji přírodovědné gramotnosti dětí a žáků a v široce pojaté environmentální oblasti.

Dílčí cíle:

• poskytnout kvalitním a zkušeným pedagogům další vzdělávání a speciální trénink, aby se stali pedagogickými lídry na svých školách a v regionu;
  • vytvořit pilotní skupinky regionálně blízkých spolupracujících škol jakožto centra vzájemné podpory, sdílení dobré praxe a dalšího vzdělávání i pro ostatní školy v regionu;
  • připravit a nabídnout školám v ČR konkrétní podpůrné služby, které jim pomohou zavádět a zlepšovat konstruktivistické přístupy ve vzdělávání dětí a žáků (např. exkurze na školách, společná setkávání, semináře dobré praxe apod.)
  • podpořit rozvoj přírodovědné gramotnosti dětí a žáků a jejich zájem o přírodu a studium přírodovědných oborů;
  • podpořit rozvoj přenositelných životních dovedností dětí a žáků díky konstruktivistickým přístupům zahrnujícím badatelsky orientované vyučování, předávání kompetencí k řešení problémů životního prostředí v místě a samostatné projektové plánování změn ve škole.
Datum vložení: 31. 5. 2012 0:00
Datum poslední aktualizace: 9. 10. 2021 17:37

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Jasný Jiří - pěkný podzimek.