Zelené školní zahrady

To se ale všichni máme, zahradu si užíváme

Hlavním cílem projektu je zkvalitnit na naší škole výuku v oblasti environmentálního vzdělávání dětí a mládeže prostřednictvím ekologické školní zahrady. Hlavní novinkou tohoto projektu je využít zkušenosti zahradního architekta a stanovit koncepci rozvoje naší velké školní zahrady a tím profesionálně zastřešit jedinečný naučně-relaxační kout ve Zbirohu. Vybudovat na naší školní zahradě nová finančně náročnější přírodovědná stanoviště, na která jsme zatím neměli dostatek financí a tím obohatit výuku 300 žáků i odpolední aktivity organizací a dalších spoluobčanů.

Na naší školní zahradě vzniknou nová přírodovědná stanoviště např. sluneční hodiny, záhon s léčivými rostlinami, sbírka hornin a nerostů, plůtek z vrbového proutí, ukázky biotopů.

Tento projekt byl podpořen díky dotačnímu programu s názvem „Zelené školní zahrady“ Nadačního fondu Zelený poklad. Částkou 100 000,- jej podpořil Krajský úřad Plzeňského kraje.

Další finanční zdroje poskytla firma JCM-LRS Zbiroh, Sdružení rodičů při ZŠ Zbiroh a naši žáci.

Datum vložení: 9. 10. 2021 15:07
Datum poslední aktualizace: 9. 10. 2021 15:08

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Svatého Marka deštivo - sedm týdnů blátivo.