Skutečně zdravá škola

Logo
logo skutečně zdravá škola
 
Ekologická farma Dvorce
Naši žáci si vyzkoušeli život farmáře na ekologické farmě Dvorce. Předem si zjistili, co kterým hospodářským zvířatům chutná, připravili tvrdé pečivo a na školní zahradě posbírali popadaná jablka. 
Na farmě si vyzkoušeli krmení živočichů, vyčistili koně a uklidili po nich trus ve výběhu - výborné hnojivo.
Za tuto skvělou zkušenost děkujeme Skutečně zdravé škole.
Dvorce úklid

Ekologická farma Milínov, chléb s máslem a zvířátka 

Mladými farmáři se staly děti z chovatelského kroužku a debrujárci. Děti se svezly na koni, vyhřebelcovaly poníky, podrbaly kozy, naučily se nové informace o ekologickém zemědělství, vymlátily a semlely obilí, dojily a ze smetany stloukly máslo, které jim na chlebu moc chutnalo (dokonce si chodily si přidat) 
Za financování výletu děkujeme Skutečně zdravé škole 

Milínov stloukání másla

Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravé školy nabízejí dětem jídlo, které je chutné, zdravé a připravené z kvalitních surovin. Školy pomáhají dětem také získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Umožňují svým žákům porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školy odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat zdravé, kvalitní a udržitelným způsobem produkované potraviny.

 

Naše škola získala bronzový titul. Další informace můžete získat na http://www.skutecnezdravaskola.cz/nase-vize

Partner - Lesy ČR Partner - TEREZAPartner - SEVERPartner - TOYOTA Fund for EuropePartner - Toyota ČRPartner - Plzeňský krajPartner - Nadace partnerstvíPartner - Lemonade
Partner - EkoškolaPartner - svetovinaPartner - Evropský sociální fondPartner - Evropská uniePartner - Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovyPartner - Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy    ZŠ Zbiroh na Facebooku    Bronzová známka finančně gramotné školy.Logo UčíTelka
obedy pro deti