Kavárna o násilí

Co by měli vědět - rodiče, pedagogové, odborní pracovníci. Aneb - Jde přenést norský systém prevence do Zbiroha?

Tématem Kavárny pro rodiče je představení norského systém prevence násilných jevů, který je založen na komunikaci mezi odborníky, pedagogy a rodiči, protože o násilí se musí především mluvit - tam, kde se o něm mlčí, tam se nic nevyřeší.

 

Bude promítnuta část filmu Zuřivec, který byl vytvořen ve spolupráci dětí, rodičů i odborníků a tvoří základní kámen norského preventivního systému, kolem něhož se vše točí. Budeme diskutovat možnosti rodičů, pedagogů, odborníků, jejich meze, odpovědnost. 
 
Smyslem není najít viníka - černou ovci, ale naopak diskutovat o potřebách různých stran tak, abychom dokázali spolu spolupracovat, mluvit a především naslouchat jeden druhému. Řešení takových témat je možné jen ve vzájemné komunikaci.

K pozvánce od Mgr. Petra Matouška zbývá jen dodat, že se na vás těšíme 9. února v 17.00  opět v ZŠ J. V. Sládka Zbiroh, učebně IV. A. 

Třída IV. B bude k dispozici dětem.
nejnovější

Poslední soubory

    ZŠ Zbiroh na Facebooku    Bronzová známka finančně gramotné školy.