Světová škola

Světová škola – program Varianty společnosti Člověk v tísni

www.varianty.cz

Oceněním Světová škola se v současné době pyšní pětačtyřicet českých základních a středních škol a téměř dvě stovky dalších škol z Evropy. Základní filozofie podporuje vzdělávání a přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě a opírá se o jednoduchou metodologii tří kroků: uč se – zjišťuj – jednej. Základem snahy o získání titulu jsou aktivní žáci podporovaní pedagogy.


Světová škola je místem, kde:


• globální témata tvoří přirozenou součást výuky a života školy;

• se žáci pod vedením týmu učitelů zabývají aktivně světovým děním a sledují aktuální vývoj v rozvojovém světě;

• žáci, učitelé i širší veřejnost získávají informace o globální problematice;

• žáci identifikují místní problémy s globálním přesahem a usilují o jejich řešení;

• je nejméně jedenkrát za rok ve spolupráci s místní partnerskou organizací uspořádána akce

• je společný cíl přispět k řešení vybraného problému.

Partner - Lesy ČR Partner - TEREZAPartner - SEVERPartner - TOYOTA Fund for EuropePartner - Toyota ČRPartner - Plzeňský krajPartner - Nadace partnerstvíPartner - Lemonade
Partner - EkoškolaPartner - svetovinaPartner - Evropský sociální fondPartner - Evropská uniePartner - Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovyPartner - Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy    ZŠ Zbiroh na Facebooku    Bronzová známka finančně gramotné školy.Logo UčíTelka
obedy pro deti