Máme rádi zvířata?

Anotace:Žáci Ekoškoly ZŠ Zbiroh již třetím rokem úspěšně provozují Bioinformační centrum ZŠ Zbiroh, které vzniklo díky podpoře programu Škola pro udržitelný život.

Svým spoluobčanům zatím nabízejí spoustu informací o biozahradách, ekologickém zemědělství a především bylinkách. Díky školní permakulturně založené zahradě, také spoluobčanům nabízejí vypěstované bylinky a vlastnoručně vyrobené marmelády. Hlavním cílem projektu "Máme rádi zvířata?" je obohatit informace nabízené spoluobčanům o nová velice důležitá témata: welfare, chov zvířat, potraviny a zásady místního i globálního udržitelného hospodaření.

Vzhledem k citovému zaujetí budou žáci a občané tyto informace jistě uplatňovat nejen ve svých domácnostech a chovech, ale budou informovat i ostatní. Zlepší se přístup ke zvířatům a protože, „kdo má rád zvířata – má rád lidi“ předpokládáme i zlepšení vztahů v místní komunitě.     

 Tento projekt je podpořen programem Škola pro udržitelný život.

chovatelak jezek 009

farma jizda

farma krava

farma cisteni

farma1

Partner - Lesy ČR Partner - TEREZAPartner - SEVERPartner - TOYOTA Fund for EuropePartner - Toyota ČRPartner - Plzeňský krajPartner - Nadace partnerstvíPartner - Lemonade
Partner - EkoškolaPartner - svetovinaPartner - Evropský sociální fondPartner - Evropská uniePartner - Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovyPartner - Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy    ZŠ Zbiroh na Facebooku    Bronzová známka finančně gramotné školy.Logo UčíTelka
obedy pro deti