Lektoři a mentoři

Hlavním cílem projektu je vyškolit skupinu pedagogů ZŠ a MŠ, kteří budou v minimálně 8 krajích ČR fungovat jako lektoři a mentoři pro další pedagogy a rozšiřovat konstruktivistické přístupy ve vzdělávání, zejména při rozvoji přírodovědné gramotnosti dětí a žáků a v široce pojaté environmentální oblasti.


Dílčí cíle:
-            poskytnout kvalitním a zkušeným pedagogům další vzdělávání a speciální trénink, aby se stali pedagogickými lídry na svých školách a v regionu;
-            vytvořit pilotní skupinky regionálně blízkých spolupracujících škol jakožto centra vzájemné podpory, sdílení dobré praxe a dalšího vzdělávání i pro ostatní školy v regionu;
-            připravit a nabídnout školám v ČR konkrétní podpůrné služby, které jim pomohou zavádět a zlepšovat konstruktivistické přístupy ve vzdělávání dětí a žáků (např. exkurze na školách, společná setkávání, semináře dobré praxe apod.)
-            podpořit rozvoj přírodovědné gramotnosti dětí a žáků a jejich zájem o přírodu a studium přírodovědných oborů;
-            podpořit rozvoj přenositelných životních dovedností dětí a žáků díky konstruktivistickým přístupům zahrnujícím badatelsky orientované vyučování, předávání kompetencí k řešení problémů životního prostředí v místě a samostatné projektové plánování změn ve škole.

lektori

 

Partner - Lesy ČR Partner - TEREZAPartner - SEVERPartner - TOYOTA Fund for EuropePartner - Toyota ČRPartner - Plzeňský krajPartner - Nadace partnerstvíPartner - Lemonade
Partner - EkoškolaPartner - svetovinaPartner - Evropský sociální fondPartner - Evropská uniePartner - Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovyPartner - Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy    ZŠ Zbiroh na Facebooku    Bronzová známka finančně gramotné školy.Logo UčíTelka
obedy pro deti