Kavárna pro rodiče 19-2

VZTAH BEZ PORAŽENÝCH
v úterý 19. února v učebně IV. A

(děti si můžou hrát v V. B)

Ve výchově a vzdělávání jako by byly jen dvě polohy. Buď dospělý uplatňuje nad dětmi svou moc, převahu své síly, nebo si děti prosadí svou, na úkor dospělého. V obou případech je vždy jedna strana „na koni“, zatímco té druhé něco chybí. Vzniká nerovnováha, která vede k problémům. Přitom existuje třetí cesta, vztah, kde nikdo neprohrává.

Psal a učil o ní psycholog a psychoterapeut Thomas Gordon, autor slavných knih Výchova bez poražených a Škola bez poražených.

Základní komunikační dovednosti a nástroje řešení konfliktů, které vedou ke snižování odporu k učení a úbytku množství konfliktů nám představí Mgr. Kateřina Vrtišková.

Program: 16.30 – 17.00 – otevření, pohoštění,

17.00 – 19.00 - seminář a diskuse s hostem

19.00 – 19.30 - konec odborného semináře

Opět na vás bude čekat příjemná atmosféra a fair trade pohoštění. Tato akce je pro vás zdarma.

Akci hradí: OPVVV, „Podpora kvality vzdělávání“,

reg. č. projektu CZ.02. 3.68/0.0/0.0/16_022/0004667